Kremacja Wyszków

Pogrzeby z uprzednią kremacją to rodzaj pochówku, na który coraz częściej decydują się rodziny Osób Zmarłych, proszących o pomoc nasz zakład pogrzebowy. Kremacja to proces spopielenia ciała Zmarłego, którego dokonuje się w specjalnym piecu kremacyjnym w temperaturze ok. 800-1200 stopni Celsjusza.

Kremacja trwa od dwóch do trzech godzin, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przebiega całkowicie bez zapachu i emisji dymu.

Rosnąca popularność tej formy pochówku związana jest z przepisami, w myśl których można dochować urnę z prochami do istniejącego już grobu tradycyjnego. Dzięki temu możliwe stają się kolejne pochówki, a grób do którego składa się kolejne urny, może stać się grobem rodzinnym.

Jeśli natomiast od poprzedniego pochówku w grobie pojedynczym nie upłynął okres 20 lat – kremacja staje się niejako koniecznością.

kremacja Wyszków

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na pogrzeby urnowe, wzrosła również świadomość osób na temat kremacji. Jednak nadal wiele osób zastanawia się, jak wygląda ten proces od początku do końca. W dzisiejszym wpisie pokażemy, jak wygląda kremacja na poszczególnych etapach. 

Jak przebiega proces kremacji ciała w Domu Pogrzebowym Wyszków?

01.

Ciało Zmarłego zostaje odpowiednie przygotowane do kremacji. Zmarły powinien być ubrany w naturalne tkaniny lub całun. Nie może posiadać biżuterii lub ozdób, które nie ulegną spopieleniu. Jeśli Zmarły posiadał rozrusznik serca, przed procesem kremacji należy go usunąć.

02.

Ciało Zmarłego musi być umieszczone w specjalnej trumnie kremacyjnej. Taka trumna wykonana jest najczęściej z nielakierowanego drewna, pozbawiona jest również metalowych ozdobników. 

03.

W kaplicy pogrzebowej domu pogrzebowego rodzina może pożegnać się z bliskim. 

04.

Zmarły zostaje sprawnie i z godnością przewieziony do nowoczesnego krematorium.

05.

Ciało zostaje wprowadzone do pieca kremacyjnego, w którym panuje temperatura w wysokości od 800 do 1200 stopni Celsjusza. Spopielenie zwłok trwa od 1 do 3 godzin, w zależności od masy Zmarłego. 

06.

Po spopieleniu zwłok konieczne jest schłodzenie szczątek do temperatury pokojowej. 

07.

Po przestudzeniu szczątki umieszcza się w specjalnej maszynie, która rozdrabnia twardsze kości na pył. 

08.

Następnie prochy umieszcza się w woreczku, który wkłada się do urny. 

09.

Urna z prochami i świadectwem kremacji są przygotowane do przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej.

Kremacja w Wyszkowie

Zakład pogrzebowy NEKROPOLIS z Wyszkowa w swojej ofercie posiada także usługi związane z przygotowaniem pogrzebu kremacyjnego. Decydując się tego typu pochówek otrzymują Państwo od naszej firmy gwarancję wszechstronnej pomocy, związanej z przygotowaniem i przeprowadzeniem tego typu ceremonii.

Nasza firma zajmie się wszelkimi procedurami związanymi z przygotowaniem ciała Zmarłego do pochówku, jego transportem do krematorium, jak i odbiorem urny z prochami po spopieleniu.

W swojej ofercie posiadamy także wszelkie artykuły pogrzebowe niezbędne w przypadku kremacji, a mianowicie szeroki wybór trumien kremacyjnych, ubrań lub całunów, w które Zmarli zostają ubrani przez spopieleniem.

pogrzeby z kremacja

Dowiedz się ile kosztuje kremacja

Dom pogrzebowy NEKROPOLIS pomoże Państwu we wszystkich kwestiach formalnych i prawnych związanych z organizacją kremacji. Pracownicy naszej firmy służą pomocą i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.